Top 10 wedding planner w Warszawie

Wśród tak modnych ostatnio anglicyzmów w kontekście określeń związanych ze  ślubem i weselem funkcjonuje wyrażenie “wedding planner” czyli po prostu konsultant ślubny lub organizator ślubów i wesel. Czym się zajmuje wedding planner i w czym może pomóc młodej parze? Jakie korzyści może przynieść współpraca z takim człowiekiem i czy zatrudnienie takiej osoby przy organizacji ślubu i wesela w Warszawie jest konieczne? Jakich konsultantów ślubnych w Warszawie rekomenduję? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej i jednocześnie wskazać najlepszych wedding plannerów w Warszawie.

wedding planner organizacja wesel

Wedding planner – kto to taki i jakie korzyści może Wam przynieść?

            Wedding planner to osoba, która pomaga młodej parze zorganizować ślub i wesele, udziela porad, podpowiada korzystne rozwiązania i pomysły, które uczynią z tego dnia niezapomnianą uroczystość. Konsultant ślubny zaproponuje najlepszych wykonawców z branży ślubnej i dopilnuje koordynacji wszystkiego w dniu ślubu.

Jeszcze do niedawna zatrudnienie konsultanta ślubnego nie było zbyt popularne, obecnie najlepsi fachowcy mają kalendarze zapisane zamówieniami. I trudno się dziwić, bo organizacja ślubu i wesela to wielkie i stresujące przedsięwzięcie, sporo spraw do załatwienia, i ten właśnie trud konsultant ślubny zdejmuje z ramion narzeczonych.

Wedding planner po prostu gwarantuje wam udaną zabawę i uniknięcie stresów podczas przygotowania tego przedsięwzięcia.

Dobry konsultant ślubny w Warszawie jest znakomicie rozeznany w branży ślubnej, posiada doświadczenie, podpowie, która z ofert organizacji wesela jest najkorzystniejsza, najbardziej atrakcyjna dla danej pary, dobierze usługodawców do indywidualnego stylu wesela, zna najlepsze sale weselne w Warszawie i okolicach. Konsultant ślubny na podstawie oczekiwań, które przedstawią narzeczeni, postara się przygotować plan ich  wymarzonej uroczystości. 

wedding planner koordynacja slubu

Jakie są zadania konsultanta ślubnego

            Szczegółowe zadania każdego konsultanta ślubnego są lub powinny być ściśle określone w jego ofercie, ale istnieje szereg działań typowych dla większości wedding planner’ów. Czym zatem zajmuje się konsultant ślubny? Oto lista jego zadań:

 1. Planowanie – Jak sama nazwa wskazuje (wedding planner), na podstawie rozmów z narzeczonym konsultant ślubny planuje całą uroczystość od ślubnego poranka aż po ostatnią minutę poprawin.
 2. Organizacja całego przedsięwzięcia rozpoczyna się na kilka miesięcy przed uroczystością. Konsultant ślubny organizuje wszystko, począwszy od sali weselnej, przez auto do ślubu, a na papeterii kończąc tak by dzień ślubu przebiegł bez zakłóceń. Wedding planner zajmie się za was wszystkimi sprawami organizacyjnymi.
 3. Koordynuje pracę wszystkich zatrudnionych przy weselu podwykonawców i przebieg wesela tak by wszystko szło zgodnie z zaplanowanym harmonogramem dnia ślubu.
 4. Poleca sprawdzonych usługodawców ślubnych i najlepsze rozwiązania.
 5. Pośredniczy między narzeczonymi i usługodawcami we wszystkich formalnościach.
 6. Jest scenarzystą i reżyserem całej uroczystości.
 7. Opiekuje się nie tylko parą młodą ale i gośćmi weselnymi: transport, noclegi są na jego głowie.
 8. Służy młodej parze radą, na gorąco wymyśla rozwiązania niespodziewanych problemów, pociesza i wspiera bo jest blisko Was w dniu waszego ślubu.

W zależności od zasobności portfela narzeczonych wedding planner oferuje obsługę kompleksową organizację ślubów, częściową (dobór niektórych wykonawców ślubnych), koordynację ślubu i wesela lub tylko konsultacje.

 

wedding planner organziacja przyjecia weselnego

Konsultant ślubny Warszawa – jak wybrać?

            Zawód wedding planner’a staje się coraz popularniejszy a przez to na rynku Warszawskim znajdziemy wiele ofert agencji ślubnych. Warto wiedzieć, czym się kierować i jakie podjąć działania, wybierając idealnego konsultanta ślubnego. Wg mnie oto te działania:

 1. Przejrzyjcie profile konsultantów w mediach społecznościowych i na ich stornie www i zobaczcie ich realizacje.
 2. Przeczytajcie opinie par, którym konsultant pomagał.
 3. Zobaczcie, co oferuje, porównajcie ofertę z innymi.
 4. Umówcie się na spotkanie i zobaczcie, czy nadajecie na tych samych falach? Czy możecie wyczuć zaangażowanie i profesjonalizm?

 

organizator wesel

Znajdź ze mną najlepszego wedding planner’a w Warszawie!

Czeka was organizacja wesela, a nadal nie wiecie, jak się do tego zabrać? Warszawa i okolice stwarzają naprawdę wiele możliwości, więc nawet wybór miejsca na przyjęcie weselne może być trudny. Jeśli macie wrażenie, że samodzielna organizacja ślubu i wesela przerasta wasze możliwości, rozwiązaniem będzie wedding planner, Warszawa ma ich wielu, dlatego zanim podejmiecie decyzję,  skorzystajcie z mojej podpowiedzi.

Oto lista top10 wedding planner’ów w Warszawie:

 1. Agencja Ślubna Czary Marry to firma, która powstała na bazie piętnastoletniej przyjaźni. Właścicielki projektują niepowtarzalne uroczystości dopasowane do potrzeb każdej pary. Proponują nieszablonowe rozwiązania, przywiązują ogromną wagę do detali. Ponadto wyszukują idealnych wykonawców. Wszystkie życzenia młodych realizują skrupulatnie i z zaangażowaniem. W trakcie uroczystości potrafią przezwyciężyć każdą nieprzewidzianą trudność. Choć nie stacjonują bezpośrednio w Warszawie to mają doświadczenie w koordynacji wesel w stolicy. Prowadzą bloga, na którym można znaleźć eksperckie porady ślubne. Co ważne Kasia i Ola, które tworzą Agencję ślubną to po prostu równe babki z którymi niezwykle przyjemnie się pracuje.
 2. Wedding Planners Aspire to jedna z pierwszych agencji ślubnych w Polsce. Została założona w 2005 roku przez Katarzynę Gajek, autorytet w zakresie planowania i organizacji uroczystości ślubnych. Agencja organizowała śluby gwiazd m.in. ślub Małgorzaty Kożuchowskiej, Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, Agnieszki Hyży. Właścicielka jest zapraszana jako ekspert ślubny do programów radiowych i telewizyjnych. Agencję cechuje indywidualne podejście do narzeczonych, otwartość na ich pomysły, rzetelność i stawianie wyłącznie na renomowanych podwykonawców. Katarzyna Gajek jest autorką dwóch książek-poradników ślubnych i organizowała wesela dla klientów z Polski, z Wielkiej Brytanii, Australii, ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch i innych krajów.
 3. Konsultant ślubny Warszawa Dariusz Zwadowski jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, w skład którego wchodzą tylko sprawdzeni i doświadczeni konsultanci. Cechuje się profesjonalizmem, dogłębną znajomością rynku i wysokim standardem usług. Konsultanci ślubni Dariusza Zwadowskiego to zespół kreatywnych, utalentowanych i pełnych pasji osób, które mają wspólny cel: stworzyć jedyną w swoim rodzaju uroczystość ślubną. Agencja za cel stawia sobie także wspieranie i podnoszenie standardów branży ślubnej oraz rozpowszechnienie zawodu i usług konsultanta ślubnego. Firma współpracuje z najlepszymi dostawcami i partnerami. Rekomenduje miejsca i dostawców, może zorganizować stylistów, wizażystów, dietetyków, trenerów personalnych, stronę internetową Młodej Pary, pomóc w zakwaterowaniu gości, a nawet zorganizować podróż poślubną.
 4. Romanov Weddings – założycielką agencji jest wedding plannerka, trenerka ślubna Kamila Romanov, jest autorką książki “Wasz wymarzony dzień”, e-booka “Jak zostać wedding plannerką” oraz nagradzaną ślubną ekspertką. Przez ostatnie 8 lat zorganizowała ponad 100 ślubów, głównie wesel międzynarodowych. Agencja zajmuje się nie tylko kompleksową organizacją ceremonii zaślubin w tym ślubu w plenerze i przyjęcia weselnego w Warszawie, lecz także częściową pomocą, w dniu ślubu pracownicy skoordynują pracę wszystkich podwykonawców i będą czuwać nad spokojnym przebiegiem uroczystości, w swojej ofercie posiada również indywidualne doradztwo.
 5. Konsultantki ślubne Ann & Kate połączyła miłość do piękna, estetyki, jakości i dobrego stylu. Organizacja wesel i ślubów stała się ich wielką pasją. Agencja ślubna spełnia marzenia par o idealnym ślubie już 10 lat. W ofercie posiada kompleksową organizację ślubów i wesel w Warszawie, częściową organizację, koordynację dnia ślubu. Zajmuje się także organizacją ślubów międzynarodowych oraz ślubów i wesel w plenerze. Możliwe jest również skorzystanie ze ślubnych konsultacji i sos ślubnego, czyli pomocy w nagłych sytuacjach.
 6. Wytwórnia Ślubów to uznana marka znana w Polsce a także za granicą. Na rynku jest obecna od 2009 roku, jej dorobek to ponad 100 ślubów. Agencja posiada swoje oddziały w Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Krakowie i w Warszawie. Unikalny styl pracy agencji polega na podejściu do Młodej Pary i tworzeniu spersonalizowanych projektów. Firma od kilkunastu lat buduje swą markę, doskonaląc sztukę organizacji wesel. Współpracuje tylko z najlepszymi partnerami. Pracownicy dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem w Akademii Wytwórni Ślubów, w której szkolą przyszłych wedding plannerów. Najwyższy standard usług potwierdza członkostwo założycielki Agnieszki Kudeli w Polskim Stowarzyszeniu Konsultantów Ślubnych, które zrzesza liderów branży.
 7. Let’s marry – właścicielka agencji jest Martyna Karwowska-Zając, posiadająca podstawy wiedzy prawniczej i znajomość protokołu dyplomatycznego. Właścicielka stara się dobrze poznać młodą parę, wyczuć jej potrzeby i poświęcić maksimum czasu. Zakres zadań dobierany jest indywidualnie do potrzeb klienta. Oprócz standardowych działań agencja rekomenduje podwykonawców, zajmuje się opracowaniem budżetu ślubnego, a także edycją papeterii ślubnej. Martyna udziela także szeroko pojętej pomocy w sytuacji, kiedy trzeba zmienić termin ślubu.
 8. Perfect Day Wedding Planners tworzą konsultantki ślubne: Kamila Kenig i Anna Piwońska, agencja ma trzynaście lat doświadczenia w organizacji ślubów i wesel w Polsce w tym w Warszawie oraz od dwóch lata za granicą. Konsultantki Perfect Day należą do Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, kształcą także młode pokolenia przyszłych konsultantów ślubnych w ramach Polskiej Akademii Ślubnej Perfect Day. Agencja organizuje śluby w Polsce i w Europie oraz śluby par, którym szczególnie zależy na prywatności swojej i gości, czyli śluby VIP. Wśród swoich zadowolonych klientów właścicielki posiadają m.in. tenisistkę Agnieszkę Radwańską.
 9. GRZYMAŁA Weddings & Events oferuje swoim klientom indywidualne podejście, szeroką wiedzę, doskonałą znajomość branży ślubnej w Polsce, obszerną bazę podwykonawców z Warszawy. Na każdym etapie organizacji ślubu młoda para może liczyć na wsparcie agencji, przy planowaniu, negocjowaniu i w dniu wesela. Organizowanie wyjątkowych uroczystości to znak rozpoznawczy tej agencji słubnej.
 10. Passion For Wedding to profesjonalna agencja ślubna specjalizująca się w organizacji ślubów i przyjęć weselnych w Warszawie na wysokim poziomie. Misją agencji jest tworzenie niezapomnianych, doskonale przemyślanych uroczystości ślubno-weselnych. Wszystkie projekty są spersonalizowane. Agencja stawia sobie dwa cele: utrzymanie wysokiej jakości pracy oraz od stworzenie niepowtarzalnych ślubów i przyjęć weselnych.
konsultant slubny warszawa

Organizacja ślubu i wesela jest czasochłonna i bardzo stresująca, więc może dobrym wyjściem będzie wedding planner, Warszawa ma w tym zakresie wiele znakomitych ofert.

A jeśli ten poradnik pomógł Ci znaleźć Twojego wymarzonego konsultanta ślubnego w Warszawie to teraz czas na profesjonalnego fotografa ślubnego działającego na terenie Warszawy i woj. Mazowieckiego już od 10 lat – serdecznie polecam swoją skromną osobę na fotograficzne udokumentowanie Twojego niezwykłego ślubu i wesela w Warszawie. Napisz i zapytaj o ofertę!