Cicha 23 w Markach, pod Warszawą – niezwykłe miejsce na wesele

Cicha 23, to miejsce pełne ekologii i natury. Sala weselna w Markach pod Warszawą, powstała na terenie poprzemysłowym. Ale niech Cię to nie zwiedzie. Istniejące tu budynki poddano rewitalizacji, a zdegradowane tereny – procesom naturalizacji, i w taki sposób tereny nabrały nowego wyglądu. Nietuzinkowe i urokliwe miejsce, w swoim unikalnym stylu jak Cicha 23, przyciąga od czasu swojego otwarcia. Po przybyciu na Cichą 23, oczom ukazuje się kompleks murowanych stajni, umiejscowionych na terenach dawnej cegielni. To właśnie one, otrzymały drugie życie i nowe funkcje, dzięki czemu Pary Młode mogą zorganizować klimatyczny ślub i wesele w stodole Cichej 23.

cicha23 1

Sala weselna – Marki ul. Cicha 23 – na ślub w plenerze i wesele w stodole

Cicha 23, to nietypowa sala weselna w Markach niedaleko Warszawy. Sala na wesele powstała w budynku dawnej stajni, która ma architekturę zbliżoną do stodoły. Jednak kluczową różnicą między nimi jest fakt, że stajnia jest w pełni wykonana z cegły, posiada w swoim wnętrzu dekoracyjne słupy wspierające, i częściowo szklane zadaszenie, przez które wpadają promienie światła wprowadzając jeszcze więcej uroku do tutejszej aranżacji. A te, są uzupełnione dużą ilością naturalnej zieleni. Przejawia się ona w postaci pnączy porastających słupy i metalową konstrukcję dachu oraz w postaci dekoracji stołów weselnych, na których widnieją doniczki z paprociami ozdobnymi i roślinnością prosto z sąsiedniego ogrodu.

Dodatkowo wokół stajni jest mnóstwo miejsca na ślub w plenerze. Cicha 23 to po prostu miejsce na ślub i wesele z klimatem, pełne magii.

cicha23 warsztaty z pleneru 6

Cicha 23 – dlaczego warto i jaki styl ślubu wybrać?

Poszukując informacji “Marki sala weselna stodoła”, miejsce typu Cicha 23 powinna być brana pod uwagę na pierwszym miejscu. Na Cichej 23 organizacja uroczystości kompleksowo jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Tu każdy szczegół ma znaczenie, a ślub w plenerze i wesele z ciekawymi atrakcjami są przemyślane i tworzą spójną wizualnie oprawę uroczystości. Styl miejsca idealnie wkomponowuje się w organizację ślubów w stylu boho, vintage, sielskim, rustykalnym, industrialnym, a także leśnym (greenery) czy łąkowym.

cicha23 warsztaty z pleneru 19

Sala weselna Cicha 23 – oferta na ślub i wesele w Markach pod Warszawą

Cicha 23 oferuje 2 lokalne na wesele: Mała Stajnia – 400 m2 przestrzeni mieszczącej do 140 osób przy stołach prostokątnych lub 120 przy stołach okrągłych. Stajnia mała składa się z sali głównej z parkietem oraz dużego przedsionka prowadzącego do ogrodu. Oraz Duża Stajnia – przestrzeń o pow. 500 m2 mieszcząca do 180 osób przy stołach prostokątnych i 160 przy stołach okrągłych. Stajnia duża składa się z sali głównej i parkietu, delikatnie oddzielonego od części jadalnej.

Koszt najmu Małej Stajni to 12 tyś zł, Dużej 22 tyś zł. Do ceny wynajmu należy doliczyć koszt wybranej oferty cateringu, które zaczynają się od 210 zł/os. Więcej znajdziecie w ich ofercie: https://cicha23.pl/wesele/

cicha23 3

Dom weselny w postaci stajni na wesele wygląda imponująco, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Gdyby tego było mało, jej otoczenie nie pozwala się nudzić. Wytyczone miejsce na leżaki, gdzie wspólnie można napić się kawy. Świetne miejsce na strefę chill-out dla wesel w stylu slow. Dekoracyjny fortepian, na którym miłośnicy klawiszy chętnie przedstawiają swoje muzyczne umiejętności. Parkiet pod gołym niebem, gdzie Młode Pary realizują swój pierwszy taniec. A do tego kino plenerowe, gdzie podczas wesela młode małżeństwo wraz z gośćmi może obejrzeć film z podziękowaniami dla rodziców, teledysk nagrywany na sesji plenerowej, czy życzenia od gości, które były realizowane w tajemnicy przed narzeczonymi.

Nietuzinkowość miejsca gwarantuje możliwość realizacji podczas ślubu sesji ślubnej plenerowej. Zdjęcia pod drewnianymi altanami, na sofie ustawionej na parkiecie wyróżniającej się kwiecistym obiciem, z tłem ceglanych ścian stajni, sesją wewnątrz tej niezwykłej architektury i zdjęciami, które uchwycą perspektywę dachu i filarów, przy stole pełnym kwiatów, na wejściu do stajni, na ogrodzie czy przy domku, gdzie Młoda Para odbędzie noc poślubną. To tylko część z propozycji na sesję i styl zdjęć ślubnych realizowanych podczas ślubu i wesela na sali weselnej Marki Cicha 23.

cicha23 warsztaty z pleneru 22

Sala weselna marki cicha 23 – opinie – dlaczego warto?

Miejsce jak Cicha 23, najbardziej spodoba się miłośnikom natury i poszukiwaczom wyciszenia od miejskiego zgiełku. Mimo, że miejsce nie sprosta wszystkim wyzwaniom o każdej porze roku, to w sezonie wiosna – lato – jesień zachwyci swoimi atutami na każdym kroku. Poza noclegiem dla Młodej Pary, Cicha 23 nie ma niestety możliwości zaoferować noclegu gościom. To nie zniechęca wybrańców do realizacji marzenia o ślubie właśnie w takiej atmosferze bo przecież Cicha 23 jest tuż pod Warszawa a miejsc noclegowych w Warszawie czy Markach nie brakuje.

Cicha 23 oferuje niezwykłe miejsce, ale daje również dużo swobody. Umożliwia samodzielne zorganizowanie cateringu, dodatkowych atrakcji, czy organizację ślubu oraz wesele w plenerze z wykorzystaniem dostępnego na miejscu wyposażenia. Tu także, Para Młoda może w pełni przygotować się do ślubu w domku dla Nowożeńców. Swoje własne miejsce, w którym Para może chwile odpocząć od zgiełku przedsięwzięcia, jest wygodną odskocznią i możliwością poprawienia wizerunku w trakcie przygotowań do sesji ślubnej w plenerze na Cichej 23 i w okolicznych punktach miejscowości. Uchwycenie każdego detalu miejsca i przygotowanie zdjęć ślubnych w tym samym dniu co uroczystość, umożliwi zachowanie spójnej oprawy i stylu wybranego przez siebie ślubu.

Wg mojej opinii, Cicha 23 to nietypowa lokalizacja na wesele dla niezwykłych osób. Na mnie miejsce to zrobiło niezwykłe wrażenie. To była miłość od pierwszego wejrzenia nie tylko z uwagi na fotogeniczne wnętrza stajni ale również przepiękne otoczenie. Nie bez kozery Cicha 23 znajduje się na mojej liście polecanych sal weselnych w okolicach Warszawy. Z wielką chęcią ponownie zagoszczę tam jako fotograf ślubny z Warszawy i udokumentuje Twoje wyjątkowe wesele w Cichej.