Wesele w plenerze – Warszawa i okolice

Wesele w plenerze to marzenie niejednej pary, a chyba nawet niejeden potencjalny gość weselny marzy o tym, aby choć raz wziąć udział w takim przyjęciu weselnym. Wszechobecna zieleń, rozgwieżdżone niebo, zapach letniego wieczoru – czyż można sobie wyobrazić lepszą scenografię? Poznań, Kraków, Warszawa – wesele w plenerze można zorganizować w każdym mieście czy miejscowości, ale wymaga to nieco zachodu i odpowiednich przygotowań, o których przeczytacie poniżej.

Nie każde wesele można zorganizować w plenerze. Podstawowe ograniczenia są związane przede wszystkim z aurą, jaka panuje na zewnątrz. Jeżeli wesele na świeżym powietrzu to zorganizowane w miesiącach ciepłych: wiosennych, letnich lub wczesno-jesiennych. Raczej nie warto planować takiej imprezy plenerowej w zimę, no, chyba że zamierzamy ją zorganizować w tak zwanych ciepłych krajach. Jeśli kochacie styl boho albo rustykalny, strzałem w dziesiątkę będzie właśnie wesele plenerowe. Warszawa posiada mnóstwo takich miejsc, w których można je zorganizować. Jak trudne to będzie przedsięwzięcie zależy od tego, czy zamierzamy sami wszystko przygotować na wesele w przydomowym ogrodzie, czy też powierzymy to zadanie fachowcom. W przypadku gdy sami organizujemy wesele na powietrzu, musimy zadbać o namiot, catering, dekoracje i mnóstwo spraw technicznych, o których na co dzień w ogóle nie myślimy. Ten poradnik powinien pomóc wszystkim, którym marzy się  wesele w plenerze. Warszawa i okolice to rejon, na którym się skupimy.

wesele w plenerze pod namiotem okolice Warszawy

Wesele w plenerze: Mazowieckie

Ślub i wesele to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, zwłaszcza jeśli impreza ma być nietypowa. Coraz częściej w Polsce zdarzają się śluby, które odbywają się poza urzędem stanu cywilnego, rzadko poza kościołem, w tym ślub w plenerze ale niezwykłe wesela plenerowe to już całkiem inna kwestia. Kiedy już pojawi się taki pomysł, trzeba  znaleźć to wymarzone miejsce na wesele w plenerze. Mazowieckie, a zwłaszcza sama Warszawa ma takich miejsc mnóstwo i może dlatego wybór jest trudny. Zaraz pomogę!

Czym zatem się kierować? Po pierwsze własnymi upodobaniami i koncepcją wesela, po drugie miejsce powinno swobodnie pomieścić wszystkich gości, o co w plenerze nietrudno. Istotna jest również kwestia kosztów. Jeśli wybierzemy ogród przy sali weselnej, odpadną koszty namiotów, toalet, wypożyczanie zastawy, krzeseł itp. Jeżeli wybrane miejsce nie będzie miało takiego zaplecza, wszystko trzeba zorganizować samodzielnie lub przy pomocy specjalistycznej firmy, a to może być znacznie droższe. Można także zorganizować wesele w ogrodzie, mazowieckie to przecież nie tylko Warszawa, ale również wiele małych i większych miejscowości z pięknymi przydomowymi ogródkami. Również niektóre sale weselne w Warszawie dysponują własnym ogrodem na wesele w plenerze.

wesele plenerowe Mazowieckie

Organizacja wesela w plenerze w Warszawie i okolicach

Decyzja zapadła: organizujemy wesele w plenerze! Warszawa i okolice oferują wiele wspaniałych lokalizacji, w których można zorganizować taką imprezę. Jak już wcześniej wspomniano, jeżeli imprezę organizuje wyspecjalizowana firma, wystarczy wybrać dekorację namiotu i ogrodu oraz menu i napoje, a o resztę zadbają fachowcy. Pary, które podejmą trud samodzielnego organizowania wesela w plenerze w Mazowieckim, muszą opłacić wynajem wybranego miejsca oraz sprostać wielu zadaniom. Oto najważniejsze z nich, bez których wesele na powietrzu się nie uda:

 1. W planowaniu wesela na wolnym powietrzu koniecznie trzeba wziąć pod uwagę pogodę, a ponieważ nie da się jej do końca przewidzieć, koniecznie trzeba zamówić namioty lub innego rodzaju zadaszenie, gdzie goście będą się mogli schronić podczas deszczu. Nawet jeśli prognozy będą bardzo dobre i – co ważniejsze – sprawdzą się, namiot może służyć za miejsce odpoczynku, pięknie będzie także wyglądał na ślubnych fotografiach, fotograf ślubny z pewnością umiejętnie wykorzysta jego potencjał. Wynajem namiotu, hali namiotowej jest zatem konieczny, jeżeli planujemy wesele na powietrzu. Warszawa dysponuje wieloma firmami, które się tym zajmują.
 2. Na weselu się zazwyczaj tańczy. Taniec na trawie? Czemu nie, ale tylko wtedy, jeśli poprosimy gości, aby przyszli w tenisówkach czy traperkach. W klasycznych szpilkach trudno będzie tańczyć, dlatego trzeba przygotować odpowiednie miejsce do tańca, czyli wynająć parkiet, podłogę do tańca, bez której nie obejdzie się wesele w plenerze. Mazowieckie, a zwłaszcza Warszawa jest liderem rynku w tej dziedzinie. Istnieje możliwość najmu na wesele plenerowe namiotu z podłogą.
 3. Firmy eventowe mają także w swej ofercie wynajem stołów, krzeseł, a nawet całej zastawy stołowej. Na szczęście i w tej dziedzinie prym wiedzie Warszawa. Wesele w ogrodzie organizowane samodzielnie zmusza bowiem młodych do wypożyczenia w/w mebli i akcesoriów, dzięki licznym firmom i bogatemu asortymentowi nie będzie to trudne.
 4. Jednym z warunków udanego wesela w plenerze jest weselne menu. Zanim zdecydujemy się na konkretną firmę cateringową, warto przeprowadzić degustację oferowanych potraw. Nie wolno także zapomnieć o obsłudze kelnerskiej.
 5. Czas na dekoracje wesela plenerowego. Z reguły pary młode mają pomysł na motyw przewodni wesela. W tym wypadku powinien on być spójny z wybranym motywem. Dekoracja to sprawa indywidualnych upodobań, ale warto pomyśleć o dobrym oświetleniu, lampionach, które po zmierzchu będą pięknie wyglądały. Ze względu na to że to wesele w plenerze weź pod uwagę otoczenie.
 6. Zadbaj o komfort gości weselnych – strefa chill-out z kocykami na chłodniejszy wieczór czy lampy grzejne to istotna sprawa na polskie warunki wesela w plenerze.
 7. Przy organizacji wesela w plenerze pozostaje jeszcze bardzo prozaiczna sprawa, a mianowicie zaplecze sanitarne. Jeśli w pobliżu nie ma toalet, koniecznie należy je wypożyczyć. Przydałaby się także osoba odpowiedzialna za czystość toalet. Niezbędna jest również bieżąca woda, będą jej potrzebowali nie tylko goście, lecz także obsługa.
 8. Pamiętaj o wynajęciu profesjonalnych usługodawców ślubnych, którzy zadbają o Wasz komfort i udaną imprezę w tym fotografa na wesele plenerowe!

To najważniejsze kwestie, jakie należy rozwiązać, aby nasze wesele w plenerze się udało. Trud ogromny, jednak wrażenia niezapomniane.

wesele w plenerze Mazowieckie

Przyjęcie weselne w ogrodzie – Warszawa i okolice

Rozważając zorganizowanie przyjęcia weselnego w ogrodzie w Warszawie, mamy do wyboru dwie opcje: któryś z pięknych ogrodów należących do domów weselnych lub do miasta Warszawa, wesele w ogrodzie przydomowym któregoś z narzeczonych lub kogoś z rodziny. Taki ogród może też być miejscem zawarcia związku małżeńskiego cywilnego lub tzw. ślubu humanistycznego, który staje się coraz popularniejszy, po ślubie nie trzeba już będzie zmieniać lokalizacji. Sala weselna lub restauracja, która udostępnia nowożeńcom swój ogród, z reguły zajmuje się obsługą całego wesela, natomiast trzeba się będzie napracować, samodzielnie organizując przyjęcie weselne w ogrodzie. Warszawa dysponuje także kameralnymi miejscami (jeśli wybór własnego ogrodu jest tym podyktowany), więc może lepiej zaoszczędzić sobie kłopotu i wybrać miejsce odpowiednio dostosowane do takich imprez weselnych w plenerze. Jeśli jednak decydujemy się na organizację wesela we własnym ogrodzie, musimy podjąć takie same działania jak w przypadku wesela w plenerze. Możemy jednak pokusić się o kilka ciekawych gadżetów:

 • ciepłe pledy na wypadek wieczornego chłodu,
 • małe wachlarzyki na wypadek upału,
 • parasole na wypadek deszczu,
 • tabliczki i strzałki do bufetu, strefy relaksu itp.,
 • przygotowanie strefy relaksu ( np. ogrodowe leżaki; strefa chill-out),
 • gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych.

Więcej przydatnych informacji o organizacji wesela w ogrodzie znajdziecie tutaj.

wesele w plenerze - dekoracja stołu weselnego

Miejsce na wesele w plenerze: Warszawa i okolice

Lista top10 wspaniałych miejsc na wesele w plenerze w Warszawie i okolicach:

 • Spokojna 15 – restauracja umiejscowiona jedyne 10 minut od centrum Warszawy. Posiada chyba największy restauracyjny ogród w mieście! Na ok. 1000 metrach ogrodu pomieści się do 200 gości weselnych. W okresie wiosna-lato restauracja organizuje wesela w plenerze, gdzie rozstawiają namioty, okrągłe lub prostokątne stoły, leżaki, robią grilla. Istnieje też możliwość zorganizowania ceremonii ślubnej na świeżym powietrzu.
 • Folwark Ruchenka – klimatyczne miejsce kreujące trendy w organizacji ciekawych wesel w tym tych pod chmurką, pełnych luzu, zabawy, wychodzących poza utarte schematy, realizujące najróżniejsze pomysły i nowe idee.
 • Pałac Domaniewski –  to “oaza spokoju i komfortu, znajdująca się nad brzegiem Zalewu Domaniowskiego na południowym Mazowszu. Urokliwe miejsce w samym sercu Polski, gdzie duch bogatej historii przeplata się z nowoczesnością i elegancją”. To miejsce na eleganckie wesele w plenerze w Mazowieckim zorganizowane na styl klasyczny lub glamour.
 • Stodoła Czereśniowy Sad – miejsce w stylu boho, klimat podkreślają drewniane stoły i krzesła, ręcznie robione na szydełku dekoracje, a z wielkiego tarasu rozciąga się widok na grójeckie sady. Piękne miejsce na plenerowe wesele w stylu rustic lub boho.
 • Stodoła Borucza – stodoła z wielkimi przeszkleniami zapewni namiastkę pleneru nawet podczas deszczu, plenery aż się proszą o zdjęcia. Właściciele są bardzo otwarci na organizację wesela pod gołym niebem, w szczególności w sielsko-rustykalnych klimatach.
 • Zacisze Pomiechówek – piękne miejsce, doskonała kuchnia, park krajobrazowy Natura 2000 nad rzeką Wkrą, a wszystko na zamkniętym terenie o powierzchni 5 hektarów. Jedno z bardziej klimatycznych miejsc na wesele w plenerze w woj. Mazowieckim.
 • Winiarnia nad Jeziorem – Restauracja położona w Józefowie zaledwie 20 km od centrum Warszawy, nad samym brzegiem jeziora „Łacha”, w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego „Wyspy Zawadowskie”. Właściciele potrafią przygotować przyjęcie w każdym miejscu. Idealne miejsce na kameralne wesele w plenerze pod Warszawą.
 • Różana Dolina – możliwość organizacji niepowtarzalnych wesel w plenerze wraz ze znakomitą kuchnią, organizacji wesela plenerowego z wyobraźnią, przełamywanie konwencji i schematów w przygotowywaniu przyjęcia.
 • Przepitki & Przekąski – to przestrzeń, w której cztery ściany zastępują leśne drzewa, a miejski hałas ustępuje miejsca dzikości przyrody. To nietuzinkowe miejsce położone jest zaledwie 60km od Warszawy, w samym środku lasu. Jest to więc urokliwe miejsce na plenerowe wesela w Mazowieckim.
 • Przystań Zbójna Góra – Namiot weselny działający w sezonie letnim tj. od czerwca do września położony w urokliwym otoczeniu lasu i jeziorka. Dysponuje dużą ilością zielonej przestrzeni i stref relaksu. Idealne miejsce na wesele w plenerze pod Warszawą w stylu slow.

Miejsce na wesele w plenerze? Warszawa, Grójec, Józefów, Pomiechówek? Każde jest dobre, jeśli spełnia oczekiwania młodych i każde jest warte, aby je utrwalić na fotografiach.

wesele w plenerze - Oczyszczalnia miejsce, Mazowieckie

Fotograf na wesele w plenerze w Warszawie i okolicach

Piękne przyjęcie weselne w ogrodzie wymaga właściwej oprawy i upamiętnienia na eleganckich zdjęciach ślubnych. Jeśli ten poradnik pomógł Wam w wyborze Waszego idealnego miejsca na wesele w plenerze to nie pozostaje nic innego jak zatrudnić profesjonalnego fotografa ślubnego z Warszawy, który należycie te przyjęcie udokumentuje. Polecam się na Wasze wesele plenerowe w Warszawie i okolicach.

plenerowe wesele w namiocie

3 komentarze do “Wesele w plenerze – Warszawa i okolice”

 1. Wesela w plenerze to świetna alternatywa do tradycyjnych wesel. Zapewniają ogromne możliwości i niezapomniane przeżycia! 🙂 Bardzo fajny pomysł z propozycją miejsc w Warszawie i okolicach, w których można zorganizować wesele w plenerze, z pewnością wiele Młodych Par skorzysta.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz