Villa Julianna – miejsce na eleganckie wesele pod Warszawą

Wybór miejsca na wesele, który dopełni wyjątkowy i ważny dzień, jakim jest ceremonia zawarcia związku małżeńskiego – to nie lada wyzwanie. Interesujących miejsc w okolicach Warszawy jest naprawdę wiele, a oferty prześcigają się ze sobą. Proponują nie tylko urokliwą architekturę i sąsiadujące z nią krajobrazy, które fascynująco prezentują się na ślubnych zdjęciach i filmach, ale także dodatkowe atrakcje, możliwość stworzenia wesela w konkretnym stylu, ofertę noclegową i pyszne jedzenie. Chcąc znaleźć eleganckie, wyróżniające się miejsce w okolicach Warszawy, na Młodą Parę czeka Villa Julianna, która pozwala na stworzenie naprawdę udanego przedsięwzięcia ślubnego.

villa park julianna 7

Villa Juliana Piaseczno – styl

Villa Park Julianna położona jest w Julianowie koło Piaseczna czyli przy granicy m. St. Warszawy. Jej punktem charakterystycznym jest niezwykła, przeszklona oranżeria, która rozświetla białe wnętrze wyposażenia i dekoracji ślubnych. To tu ustawione są stoły dla gości. Ponadto, Villa oferuje swoim gościom zabytkowy dwór powstały w 1874 roku, który dla komfortu gości został powiększony o dodatkowe sale bankietowe i pomieszczenia kuchenne, utrzymując unikalny charakter wnętrz z dawnych lat. Data powstania dworku została wyryta nad wejściem głównym, co podkreśla wyjątkowość architektury, która z biegiem lat odrestaurowano i powiększono o dodatkowe pomieszczenia. Autentyczna atmosfera dworku świetnie łączy się z elegancką ale i nowoczesną oranżerią.

villa park julianna 3

Obecnie Villa Julianów posiada kilka sal bankietowych płynnie połączonych ze sobą. Każda z nich wyróżnia się inną kolorystyką, ale w przemyślany i spójny sposób, pasujący i współgrający z resztą pomieszczeń w zabytkowym dworze. Aranżacja wnętrz zachowana jest w stylu staropolskim, o eleganckiej designerskiej nucie. Bez względu na pomieszczenie, ten styl jest powielany na każdy element Villi Julianny.

villa park julianna 9

Wesele w Villa Julianna – niezapomniana oferta dla Pary Młodej

Villa Julianna oferuje możliwość organizacji przyjęć i wesel w zakresie 100 – 200 osób. Choć osobiście wydaje mi się że dolna granica gości weselnych jest idealna na kameralne wesele w Villa Park Julianna. To miejsce chętniej wybierane jest na kameralne wesele, ze względu na chęć uchwycenia całej tutejszej oprawy otoczenia i architektury. Dzięki dwóm salom balowym, Pary Młode mogą wybrać salę, w której odbędzie się przyjęcie weselne. Dobrze spełnia się pokazany na zdjęciach układ – cześć jadalniana w oranżerii zaś cześć taneczna we wnętrzu dworku. W mniejszych pomieszczeniach można umieścić strefę chill-out, catering czy fotobudkę.

villa park julianna 10

Elegancja miejsca i położenie w niedalekiej odległości od Warszawy jest tu dużym atutem.

Willa Park Julianna oferuje również noclegi. Na piętrze Villi znajdują się apartamenty, które Pary Młode często wykorzystują do przygotowywań na ślub w plenerze lub oranżerii (jeżeli takowy jest tu organizowany). Przy apartamentach znajduje się ogromny taras, z którego rozpościera się widok na cały ogród oraz Las Kabacki. Można tu także chwilę odpocząć, delektują się wybornymi trunkami serwowanymi przez dworek.

Poza salą taneczną i salami bankietowymi, Dworek Villa Park Julianna może poszczycić się jeszcze klimatycznym pokojem kominkowym, barem, pomieszczeniem na zimny bufet, a przede wszystkim oranżerią, która wzbudza najwięcej emocji. Tuż przed nią, ustawiona jest dekoracyjna fontanna z rzeźbą, gdzie pary chętnie wykonują zdjęcia ślubne.

villa park julianna 13

Villa Park Julianna – idealne miejsce na ślub plenerowy

W ogrodzie Viilla Julianna można urządzić ślub plenerowy (cywilny lub humanistyczny). Wiele Par chętnie wybiera takie rozwiązanie, ponieważ nie zawsze i nie w każdym miejscu marzenie o ślubie w plenerze może się zrealizować. Ślub następuje w otoczeniu zieleni. Biała dekoracyjna brama usłana kwiatami i materiałem, do tego ołtarz ślubny oraz krzesła w bieli ustawione na zielonej murawie, robią ogromne wrażenie wizualne. Pary, mogą bezpośrednio przed sobą i gośćmi złożyć sakrament małżeństwa, w otoczeniu natury. Po ślubie, kontynuowane jest przyjęcie weselne w oranżerii, co zapewnia wygodę i realizację uroczystości w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się w inną lokalizację.

villa park julianna 15

Alternatywną opcją jest ślub pod dachem w samej oranżerii Sali Villa Julianna. Jak widać na zdjęciach oranżeria i jej ozdobna ściana tworzą piękne otoczenie na ślub cywilny. To równie wygodne rozwiązanie gdyż goście ślubni nie muszą nigdzie wędrować – od razu przechodzą do wesela.

villa park julianna 6 1
villa park julianna 5 1

Villa Julianna ceny i opinie

Zadając sobie pytanie o cenę, Villa Park Julianna cene za osobę oferuje w przedziale 210-310 zł. Opinie o Villi mówią same za siebie – urokliwe miejsce, w cichej, pięknej okolicy, a do tego komfort i wystawność miejsca, gwarantują miłe spędzenie czasu i udaną organizację. Ponadto, najlepszą opinią jest napięty termin dostępności Villi do organizacji wesela. Przy tak dużej ilości zainteresowanych, można uznać tylko jedno – zainteresowanie miejscem to przełożenie zadowolonych klientów co do wyboru obiektu na swoją uroczystość.

Wg mojej opinii, doświadczonego fotografa ślubnego, Villa Park Julianna to jedno z ciekawszych miejsc na mapie sal weselnych w okolicy Warszawy. Spójny, elegancki styl miejsca, oranżeria, piękny ogród w którym można urządzić zarówno ślub w plenerze jak i szybką ślubną sesję plenerową powoduje, że często chętnie wracam do tego miejsca. Z czystym sumieniem rekomenduje Villa Park Julianna na Wasze wesele jako jedno z bardziej fotogenicznych miejsc na wesele w Mazowieckim.

villa park julianna 20

A jeśli chcielibyście mieć profesjonalnie udokumentowany ślub i wesele w Villa Julianna, przez fotografa znającego dobrze to miejsce, to proszę skontaktujcie się ze mną.

Więcej informacji o Villa Park Julianna: villajulianna.pl

Tekst i zdjęcia: Kozinskifoto – fotograf ślubny Warszawa