Oczyszczalnia miejsce wesela

Są miejsca na wesele na Mazowszu, które na pierwszy widok powodują uczucie zachwytu, zaciekawienia, chęci odkrywania więcej. Tym właśnie wyróżnia się Oczyszczalnia miejsce o dawnej nazwie – Stodoła Wszystkich Świętych. Nie bez powodu jej nazwa ma tak specyficzne nadanie. Oczyszczalnia – miejsce położone ok. 40 km od Warszawy i zaledwie 5 km od klasztoru i kościoła w Niepokalanowie, ma całkiem ciekawą przeszłość. Historia miejsca, opowiada, że stodoła nie została wybudowana pierwotnie w miejscu, w którym się obecnie znajduje. Została przewieziona tirami z mazurskiej wsi i ustawiona w nowym miejscu, w odnowionym stanie. Wszystko zachowane ze smakiem, z podkreśleniem jej unikatowości i charakteru, aby nie utracić pierwotnego wyglądu tej niezwykłej architektury. Dzięki temu, powstało miejsce Oczyszczalnia na miarę lokalizacji, obok których nie da się przejść obojętnie. Ślub i wesele w takim miejscu nie będzie należał do przewidywalnych i znanych z klasycznie realizowanych organizacji. Dlaczego?

oczyszczalnia 11

Stodoła Wszystkich Świętych zwana Oczyszczalnią – nietypowe miejsce na wesele

Minimalistyczny budynek nowoczesnej stodoły Oczyszczalni o niezwykłej bryle architektonicznej, został przeprojektowany i dostosowany do otoczenia i budownictwa pasywnego. Poszczególne miejsca i przejścia, oddzielone są od siebie przesuwnymi ściankami. Stodoła Wszystkich Świętych dzieli się na kilka wnętrz – salę główną, jadalnię o wielkości 30m2, szklarnię wyróżniającą się drewnianą konstrukcją pokrytą płytami poliwęglanu, oraz z miejscami noclegowymi posiadającymi 38 miejsc w 19 pokojach dwuosobowych z łazienkami. Ale nie tylko sama konstrukcja budynku wyróżnia się swoim kunsztem i detalem architektonicznym. Wnętrza są na tyle nietypowo zaaranżowane, że można poczuć się w nich jak w środku brzozowego lasu. Na ścianach bowiem znajdują się realistyczne fototapety z lasem brzozowym, które nadają temu miejscu dodatkowego charakteru. Motyw brzóz nie jest jednak przypadkowy, ponieważ na działce okalającej Oczyszczalnie znajdują się liczne egzemplarze Brzóz pospolitych.

Oczyszczalnia  – otoczenie i atrakcje

Oczyszczalnia czy też Stodoła Wszystkich Świętych wyróżnia się także otoczeniem w jakim się znajduje. W bliskiej odległości od wyjścia na przestrzeń trawnika przed Oczyszczalnią, zlokalizowany jest pomost wysunięty nad taflę wody – tutejszego stawu. Świerne miejsce na ślub plenerowy albo szybką sesję w plenerze w dniu ślubu. W otoczeniu łąki, las, natura w swoim prawdziwym wydaniu. Właściwie każda z tych miejsc jest super atrakcyjna na sesję ślubną.

oczyszczalnia 2

Dodatkowo na miejscu można wypocząć na leżakach, ustawić pufy kiedy organizowane jest wesele w stylu slow w gronie najbliższych, wypocząć na hamakach czy posiedzieć na ławeczce i kontemplować krajobrazy. Stref chill-out dla Twoich gości weselnych tu nie brakuje.

oczyszczalnia 27

Do tego Oczyszczalnia to miejsce, które serwuje lokalne potrawy i raczy gości własnymi sprawdzonymi smakami i przepisami. Na miejscu można zorganizować ślub i wesele od 30 do maksymalnie 120 osób, a w przypadku ślubu i wesela w plenerze opartego na pikniku, czyli pod gołym niebem, na teren przyjechać może nawet łącznie 150 osób.

Do ciekawych atrakcji należą także huśtawki, przy których chętnie wykonywane są zdjęcia plenerowe ślubne. Miejsce zapewnia bowiem ogromną ilość kadrów wartych uchwycenia, które w trakcie uroczystości ślubnej i weselnej można wykorzystać na zrealizowanie plenerowej sesji fotograficznej. Pamiątka z uroczystości w takiej oprawie i miejscu zachwyci każdego, a zdjęcia wyjdą unikatowe i pomysłowe w każdym calu. Dla poszukujących stodoły na wesele, Oczyszczalnia jest najlepszym wyborem.

oczyszczalnia 29

Oczyszczalnia miejsce na wesele w woj. Mazowieckim – dlaczego warto?

Oczyszczalnia położona jest blisko Teresina, gdzie znajduje się Urząd Stanu Cywilnego. Dodatkowo ślub w plenerze w tak niezwykłych okolicznościach jest na wyciągnięcie ręki. Sam byłem świadkiem kościelnego ślubu plenerowego w tym miejscu. Kiedy natomiast pragnie się zrealizować ślub kościelny w parafii, a tylko wesele spędzić w otoczeniu Stodoły Wszystkich Świętych, kościół w Niepokalanowie będzie ku temu najlepszym i najwygodniejszym miejscem do dopełnienia całej uroczystości.

oczyszczalnia 35

Wesele w Oczyszczalni jest możliwe o dwóch porach – jako przyjęcie weselne dzienne, w postaci pikniku, lub tradycyjne wesele nocą w Stodole. Stodoła Wszystkich Świętych zapewnia obsługę gości zza granicy na weselach międzynarodowych dostosowując swoją ofertę pod ich tradycje lub oczekiwania. Oczyszczalnia oferuje także nocleg dla Nowożeńców w pokoju o nazwie Niebo, gdzie często odbywają się przygotowania przedślubne. A jeżeli chodzi o smaki, Oczyszczalnia Teresin, dla zainteresowanych, przygotowuje potrawy dostosowane dla alergików, dania kuchni wegetariańskiej, wegańskiej czy paleo, serwując dania w bufecie na gorąco i zimno. Dzięki temu, każdy poczuje się tu zaopiekowany i wspólna zabawa będzie wiązała się z samymi przyjemnościami.

oczyszczalnia 24

Wesele w Oczyszczalni – opinie

Jeśli chcesz poznać moją opinie na temat Oczyszczalni jako miejsca na wesele to mogę zapewnić że jest to jedna z ciekawszych stodół weselnych na Mazowszu. Oczyszczalnia miejsce znajduje się na mojej liście rekomendowanych sal weselnych w woj. Mazowieckim.

Z praktycznego punktu widzenia Oczyszczalnia znajduje się w bliskim sąsiedztwie Warszawy (30min-1 godz. drogi) i ma bardzo przystępne ceny w ofercie weselnej: oferta Oczyszczalni 2022

Z wielką chęcią przybywam do Oczyszczalni by sfotografować kolejne wesele – może tym razem Twoje?

zdjęcia: Kozinskifoto – fotograf ślubny Warszawa