Moja fotografia okolicznościowa w 2019 roku

Subiektywne podsumowanie roku w mojej fotografii okolicznościowej

Fotografia okolicznościowa czyli zdjęcia wykonywane na różnego rodzaju okoliczności – te małe i te duże wydarzenia z życia. Jak na przykład ślub, zdjęcia rodzinne, sesje ciążowe, imprezy okolicznościowe w tym fotografia chrztu czy sesje narzeczeńskie. Fotografuję tematy ściśle związane z człowiekiem i towarzyszące mu wydarzenia z życia. W tegorocznym podsumowaniu znajdziecie około 90 zdjęć wybranych przeze mnie spośród tysięcy kadrów wykonanych w mijającym roku. Są to fotografie ważnych dla mnie osób, a każde z tych zdjęć opowiada ich małe historie. 99% tych zdjęć ślubnych (i nie tylko ślubnych) nie było dotąd publikowanych. Zapowiadają się niesamowite historie do przedstawienia na blogu. Jedna z nich dotyczy pięknego ślubu w plenerze.

Fotografia reportażowa

Zdjęcia dokumentacyjne w stylu reporterskim są mi bliskie i zawsze staram się w tym stylu tworzyć nie tylko reportaż ślubny ale nawet sesje rodzinne. Lifestylowe, naturalne i niewymuszone historie. Oczywiście jest to subiektywny dokument, widziany moimi oczami, lecz z zachowaniem swej autentyczności. Staram się wyzbyć sztuczności bo czuję, że będzie to klucz do sukcesu. Ponadczasowość to wyzwanie z którym będzie się mierzyć moja fotografia okolicznościowa.

Podsumowanie roku czyli mały rachunek sumienia w fotografii

Pisząc tego posta zajrzałem do zeszłorocznego podsumowania roku: najlepsze fotografie ślubne 2018 gdzie wypisałem niejako prywatną listę foto życzeń na kolejny rok. Szczęśliwie wszystko udało się zrealizować w tym m.in.: ciągle się rozwijać (warsztaty fotograficzne), robić dużo sesji narzeczeńskich… I wreszcie ostatnie lecz najważniejsze czyli tworzyć lifestylowe, emocjonalne zdjęcia o człowieku – prawdziwą fotografię humanistyczną. Sukcesywnie prowadzę wciąż edukację przyszłych par młodych (tworząc poradniki: 1,2,3,4), edukuję fotografów na łamach Kreatywni.co oraz wspieram i szkolę branżę fotograficzną: seo-dla-opornych.pl

Czego w takim razie życzę sobie na rok 2020? Ciągłego cieszenia się fotografią okolicznościową, którą tworzę. Każdemu czytelnikowi życzę również by w życiu mógł robić to co kocha i co go uszczęśliwia.

zdjęcia: Kozinskifoto – fotograf ślubny Warszawa

5 komentarzy do “Moja fotografia okolicznościowa w 2019 roku”

  1. Gratuluję sukcesów w postaci zrealizowanych planów 🙂 W końcu satysfakcja z efektów wykonywanej przez nas pracy stanowi najlepszy motor napędowy do dalszego działania i udoskonalania warsztatu. Życzę powodzenia, aby rok 2020 był jeszcze bardziej udany! 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz