Sesja ciążowa z partnerem

Sesja brzuszkowa z partnerem to jedna z najczęściej wybieranych usług u mnie z zakresu fotografii rodzinnej. Jako fotograf nie raz świadkowałem parom w tym wyjątkowym momencie.

Trudno się dziwić: jest w tym coś niezwykle intymnego i cennego. Takie fotografie będą stanowić pamiątkę z ulotnego, czasem wymagającego, ale nade wszystko pięknego czasu. Tak naprawdę każda chwila ciąży jest inna: to okres nieustannego rozwoju. Dynamika tego stanu pozwala na wykonanie ciekawych zdjęć: dosłownie niepowtarzalnych. Niezmiennymi czynnikami powinny być – przede wszystkim – czułość i swoboda pomiędzy partnerami. Naturalność. To właśnie na jej tropie jestem zawsze z moim aparatem. Sądzę, że te emocje udało mi się uchwycić na tej sesji ciążowej z partnerem. Efekty poniżej!

Sesja ciążowa z mężem – kiedy i gdzie najlepiej ją zrobić?

Możecie zastanawiać się, kiedy jest najlepszy moment na wykonanie takiej sesji. Szczerze mówiąc, nie ma na to jednej poprawnej odpowiedzi. Uważam, że brzuszek powinien być widoczny, bo to esencja takich sesji. Czyli minimum 6 miesiąc ciąży. Nie bez powodu nazywamy to sesją brzuszkową z partnerem. Z drugiej strony nie warto odkładać na koniec do 9 miesiąca gdy niespodziewanie poród zacznie się wcześniej.

Jednak najistotniejsze aspekty to komfort pary, dobre samopoczucie w ciąży i oczywiście pozytywne nastawienie. 

Jeżeli chodzi o miejsce, możecie zobaczyć, że ta sesja ciążowa z partnerem odbyła się akurat w domu. Można tez wybrać stylowy apartament. To jedna z opcji: choć przyznam, że pary często stawiają na plener. Tu domowe pielesze, intymna czułość i bliskość sprawiły, że sesja ma bardzo przytulny wydźwięk. Ujęcia w pokoju przyszłego dziecka czy na własnej kanapie są bardzo personalne, a te przy oknie wręcz marzycielskie…

Sesja brzuszkowa z partnerem – w co się ubrać? 

Jak możecie zauważyć na zdjęciach, para zdecydowała się podczas sesji na luźny outfit. To częsta praktyka, którą gorąco polecam. Czasem fajnie pokazać różne tony, oblicza na jednej sesji. Tylko nie przesadźcie z liczbą stylizacja – to nie rewia mody tylko sesja ciążowa z partnerem. Wtedy będzie to prawdziwa fotoopowieść.

Jeżeli chodzi o sesję ciążową z mężem, to musicie jako małżeństwo (albo para) dojść do porozumienia: być spójni. Swoboda oraz autentyczność też są tutaj niezwykle ważne. Jeśli na co dzień w życiu nie założylibyście jakiegoś typu ubrania, nie wybierajcie go na sesję. Oczywiście możecie zdecydować się na coś wyjątkowego, ale komfort musi być na 100 %. Mówiąc wprost… To nie ma być bal przebierańców, tylko pokazanie Waszych uczuć i oczekiwania na narodziny dziecka. 

Fotograf na sesję ciążową z partnerem w Warszawie

Z przyjemnością wykonam Wam sesję fotograficzną, która ukaże najważniejsze emocje towarzyszące ciąży. To radosne oczekiwanie można łatwo wydobyć na twarzy: przychodzi to naturalnie. I wówczas ja już czekam za obiektywem, żeby to “schwytać”! 

Moim celem jest zrobienie niewymuszonej, pięknej pamiątki, którą będziecie oglądać przez lata. W przyszłości: również z towarzyszem, który czeka w brzuszku! To co, jesteście już przekonani? Zapraszam do kontaktu. 

Spodobała się Wam ta sesja brzuszkowa z partnerem? To z pewnością przypadanie Wam do gustu ta intymna sesja ciążowa w apartamencie.

Zapraszam na sesje ciążowe w Warszawie! To może być sesja brzuszkowa w plenerze, w lofcie, w apartamencie lub sesja ciążowa w domu.

Dodaj komentarz