Chata za Wsią – wesele w stodole

Marzysz o rustykalnym weselu w stodole w sercu Mazowsza? Chata za Wsią w miejscowości Nowe Skaszewo koło Pułtuska to odpowiedź na Twoje poszukiwania. Z jednej strony Chata za wsią to gospodarstwo agroturystyczne nieopodal Puszczy Białej, wśród przepięknych lasów i pól, co daje bardzo swojski, wręcz folkowy klimat. Z drugiej strony Chata za Wsią zorganizuje wesele w stodole. Chaty za wsią znajduje się ok. 75 km od Warszawy. Zorganizujesz tu wesele na 50-150 osób. Zapewniają 20 miejsc noclegowych na miejscu.

Chata za Wsią Nowe Skaszewo 23 – opinie

Jeśli chcesz poznać moją opinie na temat Chaty za Wsią to mogę powiedzieć, że jest to jedno z ciekawszych miejsc na wesele na Mazowszu. Jeśli myślisz o swojskim weselu w folkowym czy rustykalnym klimacie to miejsce idealne dla Ciebie. Drewniana stodoła i przyjemne otoczenie dają bardzo autentyczny klimat. Nie bez powodu Chata za Wsią znalazła się na liście moich ulubionych sal weselnych w woj. Mazowieckim.

Agata i Łukasz oraz Chata za wsią – czyli klimatyczne wesele w stodole

Jako fotograf z równą radością mierzę się z wyzwaniami typu eleganckie przyjęcie bankietowe, jak i sielankowe i rustykalne wesele w stodole. Jeżeli to miejsce jest urządzone z nowoczesnym twistem to czuję dreszczyk emocji i prawdziwe szczęście że mogę uwieczniać tam przyjęcie weselne. Właśnie tego doświadczyłem, kiedy w moim obiektywie znalazła się urocza Chata za wsią – nowy obiekt na mapie rustykalnych miejsc na wesele. W tym rewelacyjnym miejscu odbyło się wesele Agaty i Łukasza – pary jedynej w swoim rodzaju!

Jednak zanim opiszę, jak potoczyło się klimatyczne wesele w stodole w Nowym Skaszewie, przedstawię Wam krótką historię związku Agaty i Łukasza. Chociaż para jest zgoła nietradycyjna, ich historia zaczęła się od klasycznego przedstawienia przez znajomych. W tym przypadku „swatką” była siostra Agaty, która zaprowadziła dziewczynę na imprezę, gdzie poznała Derego – to pseudonim Łukasza. Przypadli sobie do gustu, ale jeszcze wiele lat minęło zanim stanęli na ślubnym kobiercu. Dopiero drugie spotkanie po latach sprawiło, że para się w sobie zakochała. Miłość od drugiego wejrzenia? Hmm… Sprawdza się i to!

Jeszcze nie tak dawno w zimę wykonałem dla Agaty i Łukasza nieformalną sesję zakochanych a rok wcześniej fotografowałem ślub i wesele w Dworze Many siostry Agaty – Marty.

A teraz miałem kolejny raz szczęście temu wszystkiemu świadkować i uchwycić najważniejszy dzień życia Agaty i Łukasza. Już same przygotowania ślubne miały ciekawy, rustykalny charakter, gdyż odbyły się w domku letniskowym w lesie. Folklor, spójność i feeria barw – zdjęcia mówią same za siebie! To imponujące, jak bardzo udało im się wstrzelić w ludową stylistykę i zrobić to z niewiarygodną klasą!

Ślub i wesele – najważniejsze momenty w życiu

Ślub Agaty i Łukasza odbył się w miejscowości o urzekającej nazwie Szyszki Włościańskie. Dodatkowym smaczkiem było to, że ceremonię przeprowadzili znajomi parze księża. Nadało to charakteru jeszcze większej bliskości. Kościół pw. Św. Bartłomieja był miejscem historycznej chwili w życiu tej charyzmatycznej pary. Słowa przysięgi wypowiadane w takim otoczeniu brzmiały wyjątkowo szczerze i wzruszająco.

Po ślubie na wszystkich czekała już Chata za wsią – miejsce oferujące klimat prawdziwego wesela w stodole! Spójrzcie na fotografie – są przesycone ludową, barwną, rustykalną atmosferą. To było coś! Stylowa kompozycja nowoczesności z tradycją? To przepis na sukces! Wisienką na torcie były atrakcje przygotowane przez parę młodą. Rozpoczęcie zabawy uroczystym Polonezem idealnie wpisało się w ludową stylistykę. Podczas wesela miał miejsce romantyczny „świetlisty taniec”.
W samym sercu Mazowsza świadkowałem pięknemu wyrazowi miłości. To otoczenie – Chata za wsią, wesele w stodole, bijąca z wszystkich energia i powrót do tradycji – na zawsze zapamiętam jako wspaniałą scenerię do zdjęć. Stylistykę wybraną przez parę można traktować jako inspirację. Wszystko okazało się niezwykłym sukcesem. Zapraszam Was do oglądania fotoreportażu.

ślub kościół parafia pw. Św. Bartłomieja
wesele w stodole – Chata za Wsią Nowy Skaryszew; FB
oprawa muzyczna –  DJ i Wodzirej Radek
zdjęcia: Kozinskifoto – fotograf ślubny Warszawa

Spodobało się Wam to rustykalne wesele w stodole Chata za Wsią? Zobaczcie inne stodoły na Mazowszu godną uwagi: wesele w Oczyszczalni i Cicha 23.

4 komentarze do “Chata za Wsią – wesele w stodole”

Dodaj komentarz