Chata za Wsią – wesele w stodole

Agata i Łukasz oraz Chata za wsią – czyli klimatyczne „wesele w stodole”

Jako fotograf z równą radością mierzę się z wyzwaniami typu eleganckie przyjęcie bankietowe, jak i sielankowe i rustykalne wesele „w stodole”. Jeżeli to miejsce jest urządzone z nowoczesnym twistem to czuję dreszczyk emocji i prawdziwe szczęście że mogę uwieczniać tam przyjęcie weselne. Właśnie tego doświadczyłem, kiedy w moim obiektywie znalazła się urocza Chata za wsią – nowy obiekt na mapie rustykalnych miejsc na wesele. W tym rewelacyjnym miejscu odbyło się wesele Agaty i Łukasza – pary jedynej w swoim rodzaju! 25 sierpnia 2018 roku już na zawsze w pamięci młodych pozostanie dniem barwnym, przepełnionym miłością i nieposkromioną frajdą!

Jednak zanim opiszę, jak potoczyło się klimatyczne wesele w stodole w Nowym Skaszewie, przedstawię Wam krótką historię związku Agaty i Łukasza. Na uwagę zasługują ich droga do ślubu, jak i sam uroczysty sakrament. Chociaż para jest zgoła nietradycyjna, ich historia zaczęła się od klasycznego przedstawienia przez znajomych. W tym przypadku „swatką” była siostra Agaty, która zaprowadziła dziewczynę na imprezę, gdzie poznała Derego – to pseudonim Łukasza. Przypadli sobie do gustu, ale jeszcze wiele lat minęło zanim stanęli na ślubnym kobiercu. Dopiero drugie spotkanie po latach sprawiło, że para się w sobie zakochała. Miłość od drugiego wejrzenia? Hmm… Sprawdza się i to!

Jeszcze nie tak dawno w zimę wykonałem dla Agaty i Łukasza nieformalną sesję zakochanych a rok wcześniej fotografowałem ślub i wesele w Dworze Many siostry Agaty – Marty.

A teraz miałem kolejny raz szczęście temu wszystkiemu świadkować i uchwycić najważniejszy dzień życia Agaty i Łukasza. Już same przygotowania ślubne miały ciekawy, rustykalny charakter, gdyż odbyły się w domku letniskowym w lesie. Naturalny czar roztaczał się wokół Agaty i Łukasza od początku. Folklor, spójność i feeria barw – zdjęcia mówią same za siebie! Podczas oglądania poświęćcie uwagę szczegółom. To imponujące, jak bardzo udało im się wstrzelić w ludową stylistykę i zrobić to z niewiarygodną klasą!

Ślub i wesele – najważniejsze momenty w życiu

Ślub Agaty i Łukasza odbył się w miejscowości o urzekającej nazwie Szyszki Włościańskie. Dodatkowym smaczkiem było to, że ceremonię przeprowadzili znajomi parze księża. Nadało to charakteru jeszcze większej bliskości. Kościół pw. Św. Bartłomieja był miejscem historycznej chwili w życiu tej charyzmatycznej pary. Słowa przysięgi wypowiadane w takim otoczeniu brzmiały wyjątkowo szczerze i wzruszająco.

Po ślubie na wszystkich czekała już Chata za wsią – miejsce oferujące klimat prawdziwego wesela w stodole! Spójrzcie na fotografie – są przesycone ludową, barwną, rustykalną atmosferą. To było coś! Ten fotoreportaż to jedno z najbarwniejszych dzieł w moim portfolio. Stylowa kompozycja nowoczesności z tradycją? To przepis na sukces! Wisienką na torcie były atrakcje przygotowane przez parę młodą. Rozpoczęcie zabawy uroczystym Polonezem idealnie wpisało się w ludową stylistykę. Podczas wesela miał miejsce romantyczny „świetlisty taniec”, któremu towarzyszyły świece.
W samym sercu Mazowsza świadkowałem pięknemu wyrazowi miłości. To otoczenie – Chata za wsią, wesele w stodole, bijąca z wszystkich energia i powrót do tradycji – na zawsze zapamiętam jako wspaniałą scenerię do zdjęć. Stylistykę wybraną przez parę można traktować jako inspirację. Wszystko okazało się niezwykłym sukcesem. Zapraszam Was do oglądania fotoreportażu.

ślub – Kościół pw. Św. Bartłomieja
wesele w stodole – Chata za Wsią
oprawa muzyczna –  DJ i Wodzirej Radek
fotografia – Kozinskifoto

4 komentarze do wpisu „Chata za Wsią – wesele w stodole”

Dodaj komentarz

Kamil Koziński