Sesja ślubna Warszawa i okolice

Naturalność – tak można określić mój styl pracy. Naturalność w kadrach, miejscach, zachowaniu. Jestem fotografem, który ceni malownicze, naturalistyczne przestrzenie. Znam życie w dużym mieście – w Warszawie, więc potrafię doceniać urok natury. Mało uczęszczane i mniej popularne lokalizacje o ujmujących krajobrazowych detalach, stają się w mojej pracy dopełnieniem każdej sesji ślubnej. Filozofia jaka przyświeca tworzonym przeze mnie zdjęciom na każdej sesji plenerowej, opiera się na indywidualnym podejściu do Pary Młodej i wyboru miejsca, w którym sesja ślubna będzie zrealizowana. Zbudowanie intymnej atmosfery, która uchwyci prawdziwe uczucia i wyeliminuje pozowanie do zdjęć, to pierwszorzędny aspekt, którym kieruje się we współpracy. Sesja ślubna w Warszawie, za granicą, w miejskim parku czy nad jeziorem Zegrzyńskim – wszędzie znajdę kadry, które będą podstawą do stworzenia nieszablonowych zdjęć ślubnych.

Jak przygotować się na sesję ślubną w Warszawie i okolicach?

Przygotowania do ślubu są zawsze pracochłonne i czasochłonne. Myślenie o sesji plenerowej jest dla Pary Młodej nie lada wyzwaniem. Ilość obowiązków przed ślubem i weselem, jest i tak już mocno napięta. Grafik zajęć pęka w szwach, więc jak tu na spokojnie można myśleć o zdjęciach. Znalezienie odpowiedniej ilości czasu na wykonanie sesji ślubnej, tuż przed samą uroczystością zawarcia związku małżeńskiego, nie należy do najłatwiejszych i nie jest zalecana. Dawniej Pary Młode wykonywały zdjęcia w studio pomiędzy ślubem kościelnym a wieczorną zabawą. Taka forma realizacji sesji plenerowych już dawno odeszła w niepamięć. Obecnie, najlepszym czasem na sesję plenerową jest organizacja zdjęć po uroczystości i weselu. Para Młoda jest już oficjalnie małżeństwem, wszelkie obowiązki z przygotowaniami ślubnymi są zrealizowane, a młode małżeństwo jest wypoczęte. Emocje po ślubie są nadal, a wspomnienia z udanej uroczystości w gronie rodziny i znajomych są ciągle świeże. Więcej o przygotowaniach do sesji plenerowych przeczytasz w poradniku tutaj: jak się przygotować do sesji ślubnej

Miejsce na sesję ślubną w woj. mazowieckim, powinno być wybrane wspólnie z fotografem. Jest to pierwszy z najważniejszych kroków w planowaniu sesji plenerowej w Warszawie lub okolicy. Istotna jest także pora dnia. Lokalizację warto dobrać stylem do miesiąca zawarcia związku małżeńskiego. Inaczej będzie prezentować się plener ślubny jesienią w parku, a inaczej sesja ślubna w pełni lata na Bulwarach Wiślanych. W związku z porą roku, może dopisać inna pogoda, więc plan awaryjny jest niezbędny, aby zmienić lokalizację, kiedy pogoda nie dopisze do realizacji sesji marzeń. Na sesję ślubną w Warszawie przydadzą się także dodatki ślubne, ubranie na zmianę, czy lekki posiłek do przegryzienia w ciągu dnia zdjęciowego. Resztę dopełni już tylko dobry nastrój i odwzorowanie miłosnej historii w kadrach zdjęciowych.

fotograf slubny mazowieckie 2

Najpopularniejsze miejsca na sesję ślubną w Warszawie

Chcąc wykonać sesję plenerową w Warszawie, w pierwszej kolejności warto wybrać lokalizację o największej popularności. Są to miejsca sprawdzone, z pewnymi, atrakcyjnymi i urokliwymi miejscami. Pałace, parki, miejskie uliczki, czy tereny nadwiślane – całodzienna sesja w stolicy może uchwycić wszystko. Poniżej propozycje na udane sesje plenerowe ślubne w Warszawie.

Pałac i park w Wilanowie

Plener ślubny w Parku Pałacowym w Wilanowie, to idealne miejsce na zdjęcia ślubne o charakterze parkowym i dworskim. Imponująca architektura pałacu w Wilanowie, obszerne przestrzenie alejek, szpalery roślin o formalnych kształtach, duże połacie trawnika, zdobione bramy, ogród różany z charakterystyczną ażurową altaną, stalowe pergole obrośnięte pnączami, rzeźby, staw, a także zimowa sesja ślubna w Ogrodzie Światła, to tylko część atrakcji jakie skrywa w sobie Wilanowski Park.

BUW

Za fajne miejsce na sesję w Warszawie uznaje się Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, a szczególnie zielony ogród na dachu, który się na niej znajduje. Architektura sama w sobie jest oryginalna, a ogród wizualnie interesujący, jednak to nie wszystko co można tutaj znaleźć odpowiedniego na zdjęcia ślubne. Miejsce łączy w sobie nowoczesność z naturą. Można wykonać tu sesję ślubną z widokiem na miasto. Można wybrać kadry z widokiem na wielopoziomowy ogród, zrobić ujęcia pod półokrągłą kopułą altany lub na stalowej kładce, gdzie uchwycony zostanie widok na bezkres nieba i zachodzące słońce. Tunele pergoli, szklany dach Biblioteki, alejki pełne roślin czy ujęcie nad strumieniem i wodną kaskadą – to wszystko można wydobyć z ogrodu na dachu Biblioteki. A gdyby tego było mało, różowa konstrukcja elewacji na froncie budynku lub jasno zielone księgi z napisami będące częścią elewacji, tworzą interesujące tło do zdjęć ślubnych portretowych.

Łazienki Królewskie

Sesja plenerowa ślubna w Warszawie najczęściej realizowana jest także w Łazienkach Królewskich. Poza faktem możliwości zrealizowania tu ślubu w plenerze lub wesela w restauracji Belvedere z salą weselną i widokiem na park, Pary Młode chętnie wybierają to miejsce na sesję zdjęciową w plenerze. Można wykonać tu zdjęcia wśród Królewskiej architektury, rzeźb lub wśród natury. Zdjęcia o zachodzie słońca, w towarzystwie chodzącego pawia, na scenie Amfiteatru Łazienek Królewskich, czy na wodzie – płynąc wspólnie gondolą, to pomysły jakie można wykrzesać z tego niezwykłego miejsca.

Centrum Nauki Kopernik i bulwary wiślane

Na bulwarach Wiślanych w Warszawie warto spędzić cały dzień i wykonać ogrom zdjęć ślubnych. To właśnie tu uzyska się zdjęcia na tle nowoczesnej architektury, z widokiem na wodę, wśród fontann,  ozdobnych traw, siedząc na miejskim hamaku, czy z mostem i stadionem w tle.

sesja slubna warszawa cnk

Stare Miasto

Miejsce w sercu Warszawy. Wszędzie blisko, a Młode Pary są tu bardzo często widziane. Kolorowe elewacje zabytkowej architektury to urokliwe tło do ślubnych zdjęć. Można tu także przejechać się dorożką, zrobić zdjęcia wśród balonów, a zimą uchwycić urokliwe oświetlenie miasta.

sesja slubna warszawa stare miasto

Park Skaryszewski

Park, któremu nie można zarzucić braku terenów naturalnych. Zdjęcia nad wodą, wśród gęstej ilości roślinności, lub tuż przy małym wodospadzie, wspomogą stworzenie ślubnych naturalistycznych zdjęć w Warszawie, które będą wyglądać jakby Para wyjechała w góry.

sesja slubna warszawa park skaryszewski

Park Śmigłego – Rydza

Park niedaleko Łazienek Królewskich, o bardziej intymnej formie. Nowoczesna fontanna, zdjęcia z  piękną perspektywą na cały park, kadry na schodach, lub pod zdobioną ścianą z wapienia – to można uzyskać z parku Śmigłego – Rydza.

sesja slubna warszawa park rydza smiglego

Most Gdański

Jedno z najpopularniejszych miejsc na sesję ślubną w Warszawie. Mosty zawsze są chętnie wybierane na zdjęcia, ponieważ można uchwycić w oddali piękne widoki lub wodę przepływającą pod nimi. Most Gdański o stalowej, charakterystycznej, zielonej konstrukcji i drewnianej klepce daje klimat, który można wkomponować pod każdy styl ślubny – naturalistyczny, nowoczesny czy loftowy.

sesja slubna warszawa most gdanski

Alternatywne miejsca na sesję ślubną w Warszawie

Plan B to ratunek na sesję, kiedy pogoda nie dopisze, lub pierwsza lokalizacja nie będzie wystarczająca lub wolna. Wiele Par Młodych może wykonywać sesję ślubne w tym samym czasie i lokalizacji, co nie ułatwia pracy fotografom. Alternatywne miejsce na sesję ślubną jest zatem niezbędne, kiedy pierwsza opcja nie będzie możliwa do wykorzystania.

Nadwiślańskie plaże

Nie trzeba jechać nad Mazurskie jeziora lub nadmorskie plaże. Podobny efekt plażowy można uzyskać w Warszawie, na nadwiślańskich plażach. Sesja o wschodzie lub zachodzie słońca w takim miejscu, daje wspaniałe efekty wizualne, szczególnie, kiedy w tle widać jeszcze oświetlone słońcem nowoczesne i zabytkowe budynki stolicy. Zobacz m.in. niebanalny plener ślubny oraz sesję nad Wisłą wykonaną tuż pod Warszawą.

sesja slubna warszawa plaza wisla

Fabryczne atelier

Nie każde miejsce musi wyróżniać się nowoczesnością lub historycznymi kadrami. Pary poszukujące miejsca oryginalnego, które sprawdzi się przy każdej pogodzie, mogą wybrać fabryczne atelier, z charakterystycznymi, dużymi oknami, które pozwolą uzyskać zdjęcia w nietypowym stylu wnętrz.

Loft22

Kiedy już styl loftowy ma być podtrzymany, a sesja ślubna w Warszawie łączyć w sobie wersję plenerową ze zdjęciami studyjnymi, Loft 22 mieszczący się w starej, odremontowanej i wyposażonej kamienicy, będzie do tego idealnym punktem na mapie. Wnętrza po dawnej fabryce wyrobów gumowych, cechują się dużymi fabrycznymi oknami i wyposażeniem w loftowym stylu. Tu można wykonać zdjęcia przy fortepianie lub na metalowym, zdobionym łóżku. W tym miejscu zrealizowałem nie jedną intymną sesję.

sesja warszawa loft22

Soho factory

Fabryka z klimatem. Zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz, w obrębie architektury cechującej się ceglanymi ścianami, pomoże w pełni uzyskać styl zdjęć ślubnych przypominających okoliczne folwarki czy wnętrza nawiązujące do ślubu w stodole.

Sesja ślubna we wnętrzach Warszawa

Sesja ślubna w Warszawie, która ma się odbyć w okresie jesiennym lub zimowym, nie daje gwarancji zdjęć plenerowych. Czasami deszczowa pogoda niweczy wszelkie plany, a wówczas trzeba poszukiwać oryginalnych miejsc na sesję ślubną we wnętrzach. Oto kilka interesujących propozycji, gdzie taką sesję można wykonać:

Politechnika Warszawska

Jasne wnętrze ze szklanym dachem, gdzie ściany przypominają architekturę Włoch, to świetna lokalizacja na uzyskanie zdjęć o śródziemnomorskim charakterze, bez dalekiej podróży w nieznane. Korytarze, łuki w przejściach, liczne kolumny, dają duże możliwości kadrowe.

Metro

Metro cechuje się nowoczesną architekturą, w której można wykonać zdjęcia ślubne z tzw. pazurkiem. Szaleństwo, pośpiech, ukazanie miejskiego stylu – w tym przypadku będzie trafione jak nigdzie.

Klatka schodowa na Kłopotowskiego

Najpopularniejsza klatka schodowa w całej Warszawie. Kręte schody ze zdobioną zieloną balustradą, widniały już na niejednym zdjęciu i odgrywały wiele ról filmowych. Zdjęcia ślubne z perspektywą z góry na dół i z dołu do góry, na schodach oraz przy oknie, przez które wpadają promienie słońca – zdjęcia z historią można uzyskać właśnie na Kłopotowskiego.

Artbistro – Stalowa 52

Ślub w stylu boho, wiejskim, sielskim, vintage czy w stodole? Jeżeli wesele i ślub odbywają się w takim anturażu, to i zdjęcia mogą mieć podobny klimat. Można uzyskać go w ArtBistro na ul. Stalowej 52 na Pradze Północ w Warszawie. Ceglane ściany, stalowa konstrukcja budynku ze szklanym sufitem (nawiązująca do stylu szklarni) i loftowe akcenty – to miejsce idealne na sesję ślubną we wnętrzu. Dodatkowo ArtBistro jest też na moje liście rekomendowanych sal weselnych w Warszawie.

Miejsca na sesję ślubną mazowieckie

Jeżeli Para Młoda pragnie wyjechać spoza stolicy i wykonać sesję plenerową ślubną w mazowieckim województwie, poniżej kilka propozycji na ciekawe lokalizacje, które powinny znaleźć się na liście do odhaczenia.

Kampinos

Kampinoski Park Narodowy to lasy i natura o całkowicie naturalnym charakterze. Motylowe łąki, drewniane pomosty, ścieżki i szlaki z interesującym drzewostanem, lasy, bory, torfowiska… Jeśli marzy Ci się taka naturalna sesja plenerowa to wszystko w Kampinosie pozwoli wykonać zdjęcia ślubne w naturalistycznym stylu i jednocześnie wypocząć.

sesja slubna warszawa kampinos

Zegrze

Jezioro Zegrzyńskie to ulubione miejsce mieszkańców stolicy. Można tu wypocząć na plaży lub pospacerować wzdłuż wody, ale to także miejsce chętnie wybierane na sesje plenerowe. Liczne atrakcje jakie się tu odbywają, możliwość wypożyczenia łodzi i wykonanie sesji na wodzie, a także przelot balonem – to pomysły na sesję ślubną, która może być zaczerpnięta właśnie z tutejszych atrakcji.

sesja slubna zalew zegrzynski

Park Arkadia w Nieborowie

Idealne miejsce na sesję ślubną Warszawa i okolice, powinno być wyznaczone właśnie tutaj – w parku Arkadia w Nieborowie. Ruiny zamku, porośnięte winobluszczem detale bram i przejść, które są pozostałościami po dawnej architekturze, to miejsce, które zwraca na siebie uwagę na żywo i w zdjęciowych kadrach.

Pałac w Otwocku Wielkim

Kolejne miejsce z Pałacem w tle i muzeum wnętrz, mogą posłużyć do wykonania zdjęć plenerowych i sesji ślubnej we wnętrzach pałacowych jak i w parkowym ogrodzie wokół pałacu. W tym miejscu zorganizowałem bardzo elegancką sesję fotograficzną w pałacu.

sesja slubna we wnetrzach palac otwock

Sady w Grójcu

Rozkwit wiosny, kwitnące drzewa, delikatnie zieleniejąca trawa – to oferują kadry zdjęciowe w Sadach w Grójcu. Sesja ślubna mazowieckie nie może obejść się bez tej lokalizacji. Wiosną szpalery drzew wyglądają jak droga wspólnego życia usłana kwiatami, a latem i jesienią czerwone owoce jabłoni nawiązują do obfitości w życiu i raju na ziemi. Czy można zatem nie mieć sesji ślubnej w takim anturażu? Zobacz przykładową realizację tego typu: sesja w sadzie

sesja slubna sady grojec

Park zdrojowy w Konstancin-Jeziorna

Liczne alejki, mostki, drewniane pomosty nad zbiornikami wodnymi z unoszącą się na wierzchu rzęsą wodną, amfiteatr, czy tężnia, to miejsca, które można wkomponować w tło zdjęć plenerowych ślubnych. Bardzo dobre miejsce na sesję ślubną w okolicach Warszawy ale również narzeczonych. Zobacz m.in. jesienną sesję narzeczonych w parku zdrojowym.

sesja slubna warszawa mazowieckie prak zdrojowy konstancin

Pałac Zdunowo z ogrodem

Ślub w plenerze w Mazowieckim i wesele do białego rana, które są tu realizowane, zasługują także na sesją ślubną. Plener ślubny w okolicach Warszawy można zrealizować właśnie w Pałacu Zdunowo. Przy ładnej pogodzie, ogród uraczy swoimi wspaniałościami, a przy niekorzystnej, Pałac zaprosi do swoich wnętrz. W nich można wykonać sesję w apartamencie ślubnym, na sofach poczekalni lub w restauracji hotelowej. Miałem okazję zrealizować tam zdjęcia zarówno podczas wesela jak i sesji ślubnej: Pałac Zdunowo.

sesja plenerowa palac zdunowo

Pałac Lasotów

Pałac Lasotów jest chętnie wybierany na ślub w plenerze jak i eleganckie wesela. Chcąc wykonać sesję plenerową w dniu ślubu lub tuż po nim, można wykorzystać urokliwe miejsca na dopełnienie plenerowego wydarzenia. Do tego Pałac Lasotów oferuje swoje wnętrza na użytek sesji ślubnych. Zobacz jak Pałac Lasotów wygląda w środku.

Sesja ślubna Warszawa – oferta

Jeżeli spodobały Ci się zdjęcia ze zrealizowanych przeze mnie sesji ślubnych i marzysz o podobnej pamiątce ślubnej to serdecznie zapraszam do kontaktu w celu umówienia sesji plenerowej w Warszawie i okolicach. Stworzymy razem coś wyjątkowego!

zdjęcia: Kozinskifoto – fotograf ślubny Warszawa

Kontakt